Václav Klaus ml. slovně napaden nenávistným davem na Národní třídě

17.11.2019 Praha

Václav Klaus ml, předseda strany Trikolora, byl neurvalým způsobem slovně napadán, když se dostavil na Národní třídu, aby zde položil květiny k pamětní desce 17. listopadu 1989.

Před pamětní deskou shromážděný dav po celý den vulgárně pokřikovali na některé z příchozích. Václavu Klausi ml. tito vyznavači “pravdy a lásky” po jeho příchodu na Národní třídu adresovali nadávky jako: Hanba!, Táhni odsud! Vem si tátu a táhni do Ruska! Vem si dítě na ochranu, ty vole! Zrádče! Parchant!

K těmto vulgaritám se dav uchyloval přesto, že Václav Klaus ml. s sebou na Národní třídu přivedl i svou malou dcerku, aby jí ukázal toto památné místo českých dějin.

“Samozřejmě, že máme demokracii,” uvedl Václav Klaus ml. na dotazy reportérů. “Můžeme volit, můžeme se svobodně vyjadřovat, můžeme dokonce i jako lůza řvát na ulici.” Podle politika Trikolory je dnes podstatné, že “lidé můžou říkat, co chtějí, můžou svobodně podnikat, můžou se sdružovat v politických stranách, a to si musíme uchránit. Tady vidíte, že někteří lidé by rádi, aby někdo už nešel po ulici,” prohodil směrem k nenávistníkům. “Jako účastníku studentského pochodu mi leze krkem, když na vás kříčej ti nenávistní lidi, kteří možná byli v tom Pohotovostním pluku tenkrát,” dodal předseda Trikolory.

NN

Náhledové foto: fob