Člen strany Alternativy pro Německo a poslanec Bundestagu obětí lynče. Politické násilí v Německu se stupňuje

Frank Magnitz, poslanec Německého spolkového sněmu a šéf místní organizace Alternativy pro Německo (AfD), byl včera večer brutálně zbit v Brémách. Dle sdělení ČTK skupina maskovaných útočníků napadla Magnitze v 17.20 hod na Goethově náměstí, nedaleko historického centra města. Poslance za AfD mlátili dřevěnou tyčí, dokud neztratil vědomí, a když už ležel bezvládně na zemi, kopali ho do hlavy. Magnitz, který následkem lynče utrpěl vážná zranění, byl odvezen do nemocnice. Německá policie se domnívá, že útok na Magnitze měl politické pozadí.

Zraněný Frank Magnitz. Zdroj: Twitter

Útoky na členy Alternativy pro Německo (AfD) jsou v Německu stále častější. Většinou se ale dosud odehrávaly ve verbální rovině, či formou šikanování. Vloni o Štědrém dni tak byl například v Drážďanech vyveden z kina Schauburg člen AfD Jens Maier s manželkou, poté, co si na jeho přítomnost v hledišti stěžovali někteří diváci. Když poslance ze sálu vyváděli, část sálu tomu aplaudovala.

Přestože část německých politiků útok na Franka Magnitze odsoudila, nelze zapomínat, že hlavně poslanci a politici z levicového spektra v minulosti vytvářeli atmosféru nenávisti vůči Alternativě pro Německo, když ji označovali za extrémistickou a neonacistickou. Členové strany si často stěžují, že jsou v zaměstnání nejrůznějšími způsoby postihování. Na veřejnosti jsou zase osočování a zastrašováni. Německý vicekancléř Sigmar Gabriel nedávno dokonce navrhoval, aby AfD sledovala německá tajná služba.

Nezávislé noviny, ČTK

Foto: Frank Magnitz, poslanec Německého spolkového sněmu za stranu Alternativa pro Německo. Zdroj: fob