Barack Obama nebo agent Smith z Matrixu? Klony amerického exprezidenta mají už brzy spasit svět!

Bývalý americký prezident a nositel Nobelovy ceny míru zřejmě naprosto propadl mesianismu. Věří, že jen on sám a jeho manželka Michelle jsou přeurčeni k tomu, aby řídili Zeměkouli. Že jsou na to jen dva? Nevadí. Brzy má být už všechno jinak!

Podle nedělního výroku Baracka Obamy by k efektivnějšímu řízení světa bylo potřeba aspoň milionu lidí, jako je on sám a jeho žena.

Klonování Baracka Obamy v televizi Fox News. Zdroj: fob

Za tím účelem hodlá Obama založit platformu, kde by začínající politici mohli společně prodiskutovávat nejrůznější témata. „Kdybych to mohl udělat tak, aby to skutečně fungovalo, pak bych stvořil stovku, tisíc nebo milion mladých Baracků nebo Michelle Obamových. Nebo další generaci lidí, která by mohla převzít štafetový kolík v tomhle závodě za lidský pokrok,“ řekl Obama.

Celá diskuse se odehrávala v Tokiu, kam Obama přijel, aby podpořil svou nadaci Obama Foundation a prezentoval tam její cíle. Podle listu The Washington Examiner zde Obama uvedl, že jeho nadace usiluje o to, aby „pomocí sociálních médií a internetu soustředila lidi z nejrůznějších oborů, kteří by pak byli schopni vést více občansky založenou debatu a byli si vzájemně schopni lépe naslouchat.“

Barack Obama měl rovněž prohlásit, že většina současných světových problémů je způsobena „starými muži.“ Naopak mladí lidé představují naději lidstva. Obama jako příklad uvedl březnový pochod Our Lives na podporu zákazu držení zbraní v USA, organizovaný washingtonskými středoškolskými učiteli.

 

Nezávislé noviny, The Washington Examiner

Náhledové foto: Barack Obama, Michelle Obama a dcery. Autor: Pete Souza – http://www.whitehouse.gov/sites/default/files/image/12152011-family-portrait-high-res.jpg, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17779257